Praca Czechowice-Dziedzice Praca Czechowice-Dziedzice

czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 28 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 2759

Wielkie sprzątanie Kaniowa

Zgodnie z zapowiedzią w sobotę,25 kwietnia br, od godz. 10 mieszkańcy Kaniowa ( i nie tylko) skupieni w różnych organizacjach i stowarzyszeniach, takich jak: Rada sołecka, UKS Set Kaniów, LKS Przełom Kaniów, Sekcja Wędkarska, Koło Łowieckie Bażant, OSP Kaniów sprzątali swoje sołectwo.

Wielkie sprzątanie Kaniowa
fot. gminabestwina.info


Do akcji włączyła się grupa płetwonurków z Beskid Divers (www.beskiddivers.pl), która już przeszło miesiąc temu zadeklarowała, że wyczyści dno akwenu przy UKS Set Kaniów.
Dzień wcześniej, w piątek, pod opieką swoich nauczycieli sprzątali ul. Batalionów Chłopskich wraz z przyległymi ulicami uczniowie szkoły podstawowej. Zebrali 17 worków śmieci, opony oraz kilka „wielko-gabarytów”. To smutna informacja, ponieważ rejon ten był sprzątany na zlecenie Urzędu gminy tuż przed Świętami.

Po sobotniej akcji na wysypisko śmieci odwieziono 3 tony wszelkiego rodzaju odpadów.
Na zakończenie sprzątania Urząd Gminy zafundował uczestnikom grochówkę, a płetwonurkowie mieli okazję popróbować swoich sił na nartach wodnych. Okazało się, bo wcześniej jeszcze tego nikt tutaj nie próbował, że można na akwenie poślizgać się i na nartach wodnych, ale motorówka, jaką ma do dyspozycji OSP Kaniów potrzebowałaby jednak silnik o dużo większej mocy.Byli również tacy, którzy bez skafandrów zażywali kąpieli.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom akcji za poświęcony czas i wykonaną pracę, apelując jednocześnie do społeczeństwa o poszanowanie nie tylko tej pracy ale i (przede wszystkim) środowiska, w którym żyjemy.

gminabestwina.info target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.