czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Wiadomości

  • 30 kwietnia 2009
  • wyświetleń: 1249

Bezpieczny majowy weekend

W czasie majowego weekendu bielscy policjanci będą czuwać nad bezpieczeństwem na drogach naszego regionu. Kierowcy, którzy w tych dniach wyruszą w podróż muszą się liczyć ze wzmożonymi kontrolami.

Najwięcej funkcjonariuszy będzie pełnić służbę w dzień wyjazdów, 30 kwietnia i w czasie powrotów, czyli 4 maja. Policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy nie naruszają przepisów ruchu drogowego. Dokładnie badana będzie również trzeźwość tych, którzy siądą za kierownicą.

Jak co roku rozpoczyna się policyjna akcja pod kryptonimem „Bezpieczny weekend”. Podczas kilku wolnych dni bezpieczeństwa na drogach strzec będą policjanci ruchu drogowego. Największy ruch przewidywany jest w dzień wyjazdów, 30 kwietnia i w czasie powrotów 4 maja. Wtedy też na drogach będzie najwięcej patroli.

Funkcjonariusze będą zwracać szczególną uwagę na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci będą sprawdzać, czy kierowcy nie jadą z nadmierną prędkością. Kontrole będą prowadzone nie tylko w sposób tradycyjny, przy użyciu ręcznych mierników prędkości, czyli tzw. ”suszarek”, ale również przenośnych i stacjonarnych fotoradarów. Na drogach, na których występuje największe natężenie ruchu, kierowcy mogą się spodziewać kontroli „kaskadowych”, czyli kilku punktów kontrolnych nawet w niewielkiej odległości od siebie.

Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 11-20 km/h grozi mandat w wysokości od 50 do 100 zł i 2 punkty karne. Przekroczenie prędkości o 51 km/h i więcej skutkuje mandatem od 400 do 500 zł i 10 punktami. Warto pamiętać, że na zdjęciu zrobionym przy pomocy fotoradaru widać, czy kierowca rozmawia przez telefon komórkowy, ma zapięte pasy i czy pojazd, którym kieruje ma włączone światła. Sprawdzana będzie także trzeźwość kierujących. Policjanci będą również kontrolować, czy kierowcy i pasażerowie korzystają z pasów bezpieczeństwa i czy najmłodsi są przewożeni zgodnie z przepisami.

KMP Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.