czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 maja 2009
  • wyświetleń: 2325

Rewitalizacja Czechowic-Dziedzic

Wydział Strategii i Rozwoju Miasta opracował projekt „Lokalnego Programu Rewitalizacji Czechowic-Dziedzic na lata 2007-2013”. Prace nad dokumentem rozpoczęły się w ubiegłym roku i były prowadzone z szerokim udziałem zainteresowanych podmiotów.

Reklama

W perspektywie do 2013 r. zaplanowano realizację m. in. parku na osiedlu Północ z infrastrukturą sportowo-rekreacyjną, przebudowę środkowej części dworca PKP, remont i adaptację na funkcję hotelową Pałacu Kotulińskich, poprawę dostępności do parku lotniczego oraz usuwanie i utylizację azbestu z kilku budynków mieszkaniowych.

Przedsięwzięcia te mają być realizowane przez Gminę Czechowice-Dziedzice, Powiat Bielski, Czechowicką Spółdzielnię Mieszkaniową, wspólnoty mieszkaniowe oraz prywatnych przedsiębiorców.

Część z projektów zapisanych w Lokalnym Programie Rewitalizacji ma szanse na pozyskanie dofinansowania ich realizacji ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2007-2013.

Zachęcamy Państwa do wnoszenia swoich uwag do dokumentu w terminie do 18 maja 2009 r. Wnioski i opinie prosimy przesyłać do Wydziału Strategii i Rozwoju Miasta, Plac Jana Pawła II 1, tel. 032 214 71 68, e-mail: sr@um.czechowice-dziedzice.pl.

Po zakończeniu konsultacji społecznych, Lokalny Program Rewitalizacji zostanie przekazany Radzie Miejskiej w postaci projektu uchwały.

aka / czecho.pl

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.