czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 maja 2009
  • wyświetleń: 3596

Enea będzie sprawdzać Silesię

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

W najbliższych dniach przedstawiciele koncernu energetycznego Enea mają rozpocząć badanie stanu przeznaczonej na sprzedaż kopalni "Silesia" w Czechowicach-Dziedzicach.

Będą inwestycje w kopalni Silesia


20 kwietnia Enea została dopuszczona do kolejnego etapu przetargu na sprzedaż majątku kopalni jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oznacza to, że firma może złożyć wiążącą ofertę kupna kopalni. Równolegle z przygotowaniem oferty Enea zamierza podjąć rozmowy z działającymi w kopalni związkami zawodowymi. Umowa społeczna jest jednym z warunków przetargowych.

Oferta Enei była jedną z dwóch, jakie wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszone w połowie lutego zaproszenie do składania ofert. Jednak ofertę szwajcarskiej firmy Mincomes odrzucono z powodu niespełnienia warunków formalnych.

Obecny przetarg jest drugim w tej sprawie. Poprzedni ogłoszono jesienią 2007 r., a unieważniono w lipcu 2008 r. z powodu niedopełnienia formalności przez jedynego oferenta - szkocką grupę Gibson. Oferowała ona za kopalnię ok. 250 mln zł (z VAT-em), wobec ceny wywoławczej w wysokości 111 mln zł. Tym razem ceny wywoławczej nie określono.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj