Wiadomości

  • 20 listopada 2003
  • wyświetleń: 1055

Kibice skazani

Taśmę magnetowidową z zapisem "pochodu" kibiców Victorii Jaworzno z dworca PKP w Czechowicach-Dziedzicach na stadion MOSIR-u 18 października, można było obejrzeć dzisiaj (czwartek), podczas rozprawy, w Sądzie Rejonowym w Pszczynie. Na taśmie zarejestrowano "wyposażenie" kibiców Victorii: pałki i siekiery, z którymi wybrali się na mecz z czechowicką Walcownią. Widać również jak wbiegają na stadion bez biletów, kilka osób zostaje skopanych. Temu wszystkiemu towarzyszą okrzyki m.in.: "sieg heil", "Victoria SS" i "Victoria SA".

Kilkudziesięciu kibiców z Jaworzna, Oświęcimia i Brzeszcz za zakłócenie porządku publicznego w Czechowicach skazanych zostało dzisiaj na tysiąc złotych grzywny oraz dwuletni tak zwany "zakaz stadionowy".

Tymczasem 6 kibiców Victorii, oskarżonych dodatkowo o napaść na policjantów, przebywa obecnie w gliwickim areszcie. Jednak kibice i, co więcej ich rodzice, uważają, że to nie oni byli napastnikami w trakcie październikowych zamieszek w Czechowicach, ale policjanci...

Iza

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.