czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2009
  • wyświetleń: 1062

Droga im. św. Andrzeja Boboli

28 kwietnia Rada Miejska w Czechowicach-Dziedzicach, uwzględniając wniosek Rady Parafii św. Andrzeja Boboli, podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy drodze wewnętrznej położonej na terenie miasta Czechowice-Dziedzice.

Powołana wyżej uchwała nadaje nazwę Alei św. Andrzeja Boboli drodze wewnętrznej przebiegającej po nieruchomości należącej do Zgromadzenia Ojców Jezuitów, stanowiącej połączenie komunikacyjne z Domem Rekolekcyjnym.

- Pięknie by było, aby patron naszego miasta miał także ulicę – aleję. Do naszego Domu Rekolekcyjnego przyjeżdżają ludzie z całej Polski i mają trudności ze znalezieniem obecnego adresu, a tak to będzie i prościej i jaśniej – argumentował w piśmie do burmistrza proboszcz o. Wojciech Koszyk.

Przypominamy, że 16 maja obchodzona jest uroczystość św. Andrzeja Boboli – patrona Czechowic-Dziedzic i patrona Parafii.

Uchwała Rady Miejskiej wejdzie w życie po 14 dniach od jej ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Śląskiego.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.