czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 maja 2009
  • wyświetleń: 1705

Super Biblioteka z Czechowic

Puchar oraz tytuł „Super Biblioteki” otrzymała Filia nr 10 Miejskiej Biblioteki Publicznej w IX edycji konkursu organizowanego przez Starostę Bielskiego Andrzeja Płonkę oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich w Bielsku-Białej.

Ta specjalna nagroda został przyznana po raz pierwszy w historii konkursu. Ponadto Miejska Biblioteka Publiczna otrzymała zaszczytne II miejsce jako najlepsze Centrum Edukacyjne, Kulturalne i Informacyjne w powiecie bielskim. Specjalne wyróżnienie za swoją działalność otrzymała również Filia nr 1.

– Staramy się docenić zmiany, które zachodzą w bibliotekach. Właściwie każda jest inna, ale każda spełnia oczekiwania swojej lokalnej społeczności – twierdzi przewodnicząca jury Alina Macher.

– Dzisiaj bibliotekarz zajmuje się nie tylko książkami. Działamy też jako świetlica, dom kultury, a nawet biuro pośrednictwa pracy – podsumowuje dyrektor MBP Ewa Kmiecik-Wronowicz.

MBP Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.