czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2009
  • wyświetleń: 1174

System gospodarowania odpadami

Dnia 6 maja w Urzędzie Miejskim odbyło się spotkanie z udziałem firm wywozowych: „Kom-Gaz”, „Eko-Plus” i „Bormal”, podsumowujące odpłatną zbiórkę odpadów segregowanych odebranych z terenu zabudowy jednorodzinnej w miesiącu styczniu i w marcu br. oraz obecny system gospodarowania odpadami.

W styczniu br. odebrano 374 sztuki worków z odpadami segregowanymi, natomiast w marcu odebrano już 1674 worków. Mimo szczegółowych opisów znajdujących się na workach przeznaczonych do segregacji, nadal do worków są wrzucane odpady, które nie nadają się do odzysku. Nieprzestrzeganie zasad obecnie prowadzonej segregacji, zdaniem firm wywozowych, może doprowadzić do dalszego podniesienia kosztów prowadzonej segregacji. Na przedmiotowym spotkaniu ustalono również, iż firmy wywozowe będą rozwiązywały umowy z mieszkańcami, którzy posiadają tylko zawarte umowy natomiast nie przekazują odpadów firmom wywozowym.

Zgodnie z zapisami regulaminu utrzymania czystości i porządku, w ciągu miesiąca 1 mieszkaniec powinien wytworzyć 80 litrów odpadów komunalnych. Zostaną również nasilone kontrole Straży Miejskiej w zakresie sprawdzania umów, uiszczonych rachunków za odbiór odpadów oraz posiadania pojemników do gromadzenia odpadów. Kontrolami będą również objęci prowadzący działalność na terenach zabudowy wielorodzinnej (sklepy , placówki usługowe).

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.