czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 maja 2009
  • wyświetleń: 4400

Likwidacja przetwórni alkoholu

19 maja funkcjonariusze Straży Granicznej w Żywcu oraz Śląskiego, Nadbużańskiego i Nadwiślańskiego Oddziału SG ujawnili dwie nielegalne przetwórnie alkoholu w Będzinie i w Sosnowcu oraz dwa magazyny przetwarzanego alkoholu w Markach i w Łodzi. Zatrzymano sześciu mężczyzn zajmujących się procederem nielegalnego przerobu alkoholu. Wśród nich są mieszkańcy Czechowic-Dziedzic.

Reklama

Likwidacja przetwórni alkoholu
fot. MSWiA


Funkcjonariusze zabezpieczyli prawie 27 tysięcy litrów alkoholu przeznaczonego do nielegalnej dystrybucji. Zatrzymane osoby to mieszkańcy Czechowic-Dziedzic, powiatu oświęcimskiego w Małopolsce, powiatu bielskiego, Częstochowy oraz Białej - Podlaskiej. Grupa sprawców miała związki z zatrzymaną w ubiegłym roku przez Straż Graniczną, w Kętach w powiecie oświęcimskim inną grupą przestępczą.

Funkcjonariusze przez kilkanaście godzin liczyli pojemniki z zatrzymanym spirytusem. W Będzinie ujawniono 25 tysięcy litrów alkoholu i 4 tysiące papierosów w paczkach z ukraińską akcyzą skarbową, w Sosnowcu pół tysiąca litrów, w Markach pod Warszawą - 1 tysiąc litrów, niewielką ilość - 71 litrów w Łodzi oraz 7 640 papierosów z przemytu z Ukrainy.

Wartość czarnorynkowa zatrzymanego 19 maja alkoholu wraz z uszczupleniami dla skarbu państwa sięga 2 milionów złotych. Sprawcy nawiązywali kontakty w Słowacji i w Czechach, po czym transportowali przerobiony alkohol przez granicę i tam go również pokątnie rozprowadzali, korzystając z zawartych w tych krajach znajomości.

aka / czecho.pl

Źródło: MSWiA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.