czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2009
  • wyświetleń: 3108

Enea nie kupi kopalni Silesia?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj

Resort skarbu nie zgodzi się, by Enea zaangażowała się w inwestycję w Kopalnię Węgla Kamiennego "Silesia". Jednak Enea informuje, że odkłada podjęcie ostatecznej decyzji do czasu zbadania stanu kopalni.

W czwartek w Katowicach po raz pierwszy w sprawie "Silesii" spotkali się członkowie zarządów Enei i Kompanii Węglowej. Kolejne spotkanie wyznaczono na przyszły tydzień. Po tym spotkaniu oraz planowanym badaniu "Silesii", władze Enei będą podejmować decyzje w tej sprawie. Decyzja o ewentualnym zaangażowaniu się Enei w "Silesii" musi być zatwierdzona przez radę nadzorczą spółki.

20 kwietnia Enea została dopuszczona do kolejnego etapu ogłoszonego przez Kompanię Węglową przetargu na sprzedaż majątku kopalni jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oznacza to, że firma może złożyć wiążącą ofertę kupna kopalni.

Oferta Enei była jedną z dwóch, jakie wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszone w połowie lutego zaproszenie do składania ofert. Ofertę szwajcarskiej firmy Mincomes odrzucono z powodu niespełnienia warunków formalnych.

Obecny przetarg jest drugim w tej sprawie. Poprzedni ogłoszono jesienią 2007 r., a unieważniono w lipcu 2008 r. z powodu niedopełnienia formalności przez jedynego oferenta - szkocką grupę Gibson. Oferowała ona za kopalnię ok. 250 mln zł (z VAT-em), wobec ceny wywoławczej w wysokości 111 mln zł. Tym razem ceny wywoławczej nie określono.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

kopalnia Silesia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "kopalnia Silesia" podaj