czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2009
  • wyświetleń: 1488

Czterdzieści lat Przedszkola nr 11

Czterdzieści lat minęło, jak jeden dzień (…) - te słowa znanej piosenki idealnie odnoszą się do uroczystości, która miała miejsce 18 maja br. w Przedszkolu Publicznym nr 11 w związku z obchodami 40 – lecia istnienia placówki oświatowej, funkcjonującej do roku 1988 jako Przedszkole Zakładowe Śląskiej Fabryki Kabli.

Reklama

Rolę gospodarza uroczystości pełnili dyrektor przedszkola Mariola Pawełek oraz wnuczek pierwszej dyrektorki przedszkola Henryki Węgrzyn - Kacper Węgrzyn, który przywitał zebranych gości wierszykiem:

„Wszystkim niedowiarkom, tym dużym i tym małym,
oznajmiamy dzisiaj z olbrzymim zapałem,
że 40-lecie przedszkola obchodzimy,
świętujemy więc wspólne nasze urodziny!”

Imprezie towarzyszyły występy artystyczne przedszkolaków, którym przyglądali się goście: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek, dyrektor ZOPO Andrzej Kamiński, prezes Oddziału ZNP w Czechowicach – Dziedzicach Urszula Gazda oraz rodzice wychowanków Przedszkola Publicznego nr 11.

Przedstawienia dzieci wszystkich grup przedszkolnych były wspaniałe. Dzieci swoim profesjonalizmem zaskoczyły wszystkich widzów. Jak prawdziwi artyści pokazali, że na scenie czują się jak „ryby w wodzie”. Występy dzieci zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Sięgając do korzeni działalności placówki, przybliżono na slajdach bogatą, 40 - letnią przeszłość przedszkola.

***

Przedszkole Publiczne Nr 11 jako jedyne przedszkole w mieście może pochwalić się istnieniem od 2005 roku oddziałów integracyjnych, wspomagających dzieci z różnymi zaburzeniami m.in. wzroku, słuchu, mowy, z autyzmem oraz niepełnosprawnością intelektualną, realizując przy tym indywidualne programy pracy terapeutycznej.

Przedszkole posiada gabinety: rewalidacji i logopedyczny, wyposażone w profesjonalne sprzęty oraz pomoce dydaktyczne. Placówka posiada również sprzęt i oprogramowanie umożliwiające wykonanie wszystkim przedszkolakom przesiewowych badań: wzroku, słuchu i mowy.

W swojej już 40-letniej działalności przedszkole kieruje się mottem: „Kochamy nasze dzieci takimi, jakie są i nie szczędzimy wysiłku, aby każdemu stworzyć warunki do wszechstronnego rozwoju na miarę jego indywidualnych możliwości”.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / http://www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.