czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 maja 2009
  • wyświetleń: 2587

Wygrał projekt czechowiczanki

W Centrum Handlowym Forum w Gliwicach rozstrzygnięto konkurs architektoniczny na projekt części gastronomicznej, zorganizowany dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Śląskiej. Wygrała praca dwójki przyjaciół – Jolanty Rzepeckiej z Czechowic – Dziedzic i Łukasza Rozkosza z Żor.

Wygrał projekt czechowiczanki
Zwycięski projekt Jolanty Rzepeckiej i Łukasza Rozkoszy


Studenci dostali 30 000 zł oraz możliwość realizacji własnej koncepcji wspólnie z profesjonalną pracownią architektoniczną. Do ich food courtu wprowadzi się czterech najemców gastronomicznych.

Przedmiotem konkursu organizowanego pod hasłem „Forum Gliwic” było stworzenie koncepcji wspólnej części gastronomicznej (food court) dla Centrum Handlowego Forum w Gliwicach. Studenci mieli do dyspozycji ok. 1000 m² powierzchni oraz dwie antresole. Projekt zakładał podział powierzchni między 3 do 5 najemców oraz organizację wspólnej części konsumpcyjnej, wykorzystując elementy zieleni oraz przestrzeni miejskiej.

Jury złożone z dyrekcji CH Forum oraz architektów z Wydziału Architektury Politechniki Sląskiej wybrało projekt Jolanty Rzepeckiej i Łukasza Rozkosza, który nawiązuje do tego, co za oknem – do przyrody i przestrzeni:

- Ten pomysł ma ogromny potencjał. Oczywiście teraz praca zostanie przekazana pracowni architektonicznej i pewne rzeczy mogą ulec zmianie, jednak zachowamy koncepcję chmur i odniesienia do zewnętrznego otoczenia, a co ważne – wszelkie zmiany będą konsultowane z autorami projektu – mówi Agnieszka Mielcarz, Dyrektor CH Forum, przewodnicząca sądu konkursowego.

Laureatami drugiego miejsca zostali Magdalena Lejman z Mysłowic oraz Wojciech Majewicz z Bielska – Białej. Nagroda dla nich to 15 000 zł. Trzecią nagrodę o wartości 5 000 zł zdobyli Jan Ledwoń z Oświęcimia i Alicja Choła z Olkusza. Jury wyróżniło także prace duetów Agnieszka Labus (Bytom) – Łukasz Szafranek (Ruda Śląska) oraz Magdalena Kmiecik (Częstochowa) - Magdalena Martyniuk (Kielce).

Centrum Handlowe FORUM jest pierwszym wielkopowierzchniowym obiektem handlowym w Gliwicach, zlokalizowanym w centrum miasta. Na terenie Forum znajduje się m. in.: 140 sklepów i punktów usługowych, hipermarket Carrefour oraz kino Cinema City.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.