czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 maja 2009
  • wyświetleń: 1303

Religijny festiwal w Czechowicach

Już po raz szósty w Czechowicach-Dziedzicach odbył się Festiwal Piosenki i Poezji Religijnej, w którym udział wzięli soliści, duety, zespoły wokalne i wokalno-instrumentalne, chóry działające w szkołach oraz parafiach naszego dekanatu – w sumie ok. 300 osób.

W tym roku motywem przewodnim festiwalu, który miał miejsce w Domu Harcerza było „Piękno wokół nas”, które dzieci oraz młodzież naszej gminy mogła wyrazić w wierszach i pieśniach religijnych.

W wyrażaniu piękna sprzyjała uczestnikom aura budzącej się do życia przyrody. To właśnie maj jest najlepszym okresem - mamy okazję podziwiać tyle cudów natury: kwitnące drzewa i krzewy, mieniące się barwnym kwiecie i różnorodnością zapachów łąki.

Uroczystego otwarcia festiwalu, którego organizatorem był Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, Towarzystwo Charytatywne im. Ojca Pio, Miejski Dom Kultury oraz Powiatowe Ognisko Pracy pozaszkolnej "Art.", dokonał zastępca burmistrza Stanisław Czyż.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.