czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 czerwca 2009
  • wyświetleń: 2037

Targi Pracy w Bestwinie

29 maja w Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Bestwinie odbyły się po raz pierwszy Bestwińskie Targi Pracy. Honorowy patronat nad Targami objął Starosta Bielski, Andrzej Płonka.

Reklama

Targi Pracy w Bestwinie
fot. gminabestwina.info


W uroczystości otwarcia uczestniczyło wielu znakomitych gości: poseł na Sejm RP pani Mirosława Nykiel, poseł na sejm RP pan Stanisław Szwed, dyrektor Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP pan Bogumił Kanik, zastępca wójta Gminy Bestwina pan Artur Beniowski, radny powiatowy pan Józef Maziarz oraz radni gminy Bestwina. Na Targi przybyła również młodzież z bestwińskiego gimnazjum, a o oprawę artystyczną zadbał chór Allegro.

Warto wspomnieć, iż pomysłodawcą oraz koordynatorem projektu był Andrzej Wojtyła, radny Gminy Bestwina, który przy współpracy z Urzędem Gminy w Bestwinie oraz Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP postanowił zorganizować Bestwińskie Targi Pracy, których celem w głównej mierze była pomoc w znalezieniu pracy osobom bezrobotnym, a także młodzieży poszukującej pracy dorywczej bądź wakacyjnej. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich zainteresowanych oferty pracy stałej i tymczasowej w kraju oraz zagranicą. Nie zabrakło także propozycji dla młodzieży uczącej się, która oprócz zapoznania się z ofertami pracy, uczestniczyła w zajęciach warsztatowych z doradcą Mobilnego Centrum Informacji Zawodowej.

Do dyspozycji uczestników był także pracownik Powiatowego Urzędu Pracy z Czechowic-Dziedzic, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, doradca zawodowy oraz inspektor Państwowej Inspekcji Pracy, który udzielał fachowych porad z zakresu prawa, bezpieczeństwa i higieny pracy.

Wstęp na targi, korzystanie z ofert pracy, wszelkie porady i konsultacje udzielane były bezpłatnie. Wśród podmiotów oferujących pracę znalazły się m.in.: agencje pracy Randstad, Adecco, firma Juwentus, Wojskowa Komenda Uzupełnień w Bielsku-Białej, Wojewódzki oraz Powiatowy Urząd Pracy, Młodzieżowe Biuro Pracy. Targi cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Z pewnością nie każdemu udało się znaleźć pracę, jednakże w sytuacji dużego bezrobocia była to potrzebna inicjatywa, która choć w pewnym stopniu mogła pomóc w rozwiązaniu tego problemu.

gminabestwina.info/ target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.