czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 czerwca 2009
  • wyświetleń: 2594

Kradzież w przychodni zdrowia

Czechowiccy policjanci zatrzymali 45-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież torebki z gabinetu lekarskiego w Czechowicach-Dziedzicach. Złodziejowi za przestępstwo to grozi kara 5 lat więzienia.

Reklama

W dniu 29 maja br. policjanci zostali poinformowani o kradzieży torebki z gabinetu lekarskiego przy ulicy Traugutta w Czechowicach-Dziedzicach. Kobieta, którą okradziono stwierdziła, że tylko na moment wyszła z gabinetu i nie spodziewając się niczego złego nie zamknęła drzwi na klucz. Wraz z jej torebką zginął portfel z gotówką w kwocie 350 złotych, telefon komórkowy, karta bankomatowa oraz dokumenty – dowód osobisty, prawo jazdy i dowód rejestracyjny pojazdu. Właścicielka wyceniła straty na przeszło tysiąc złotych.

Czechowiccy stróże prawa szybko ustalili, że przestępstwa tego dopuścił się 45-letni bezdomny mężczyzna. We wtorek go zatrzymano. Podczas jego przeszukania odnaleziono skradzione dokumenty. Za przestępstwo to zatrzymanemu grozi kara 5 lat więzienia.

Kolejny raz apelujemy do Państwa o ostrożność. Przypominamy o konieczności zamykania biur i gabinetów - zwłaszcza jeśli pomieszczenia te są ogólnie dostępne dla klientów. Wystarczy chwila nieuwagi, aby z biura zginęła torebka lub saszetka, a wraz z nimi wartościowe rzeczy.

W przypadku kradzieży dokumentów strata może okazać się o wiele bardziej dotkliwa. Złodzieje często posługują się skradzionymi dowodami osobistymi i wyłudzają na ich podstawie kredyty. Na znaczne straty możemy się też narazić, jeśli wśród skradzionych przedmiotów znajdą się klucze do mieszkania i dokumenty, z których złodziej z łatwością odczyta nasz adres. Zdarzają się bowiem przypadki, że sprawcy przy pomocy oryginalnych, dopiero co skradzionych kluczy przedostają do mieszkań i kradną dorobek życia.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.