czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2009
  • wyświetleń: 3224

Enea nie kupi kopalni Silesia

Zarząd Enei zdecydował o odstąpieniu od procesu nabycia od Kompanii Węglowej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach - podała Enea w komunikacie prasowym. Spółka poinformowała, że za decyzją stoją "wątpliwości natury biznesowej".

Reklama

20 kwietnia Enea została dopuszczona do kolejnego etapu ogłoszonego przez Kompanię Węglową przetargu na sprzedaż majątku kopalni jako zorganizowanej części przedsiębiorstwa. Oferta Enei była jedną z dwóch, jakie wpłynęły w odpowiedzi na ogłoszone w połowie lutego zaproszenie do składania ofert. Ofertę szwajcarskiej firmy Mincomes odrzucono z powodu niespełnienia warunków formalnych.

Poprzedni przetarg w sprawie Silesii ogłoszono jesienią 2007 r., a unieważniono w lipcu 2008 r. z powodu niedopełnienia formalności przez jedynego oferenta - szkocką grupę Gibson. Oferowała ona za kopalnię ok. 250 mln zł (z VAT-em), wobec ceny wywoławczej w wysokości 111 mln zł. Tym razem ceny wywoławczej nie określono. Według wcześniejszych informacji KW, Silesia (formalnie część kopalni "Brzeszcze-Silesia") przynosi straty, a nakłady potrzebne na udostępnienie tam nowych złóż to ponad miliard zł. Silesia to najmniejsza kopalnia KW, o niewielkim wydobyciu.

Interia.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.