czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 4 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1207

Remont ośrodka zdrowia w Bestwinie

Rozpoczyna się remont ośrodka zdrowia w Bestwinie. Mimo, że blisko czterdziestoletni obiekt ciągle nieźle się prezentuje, jego modernizacja była już konieczna.

Reklama

Modernizacja budynku podzielona została na kilka części, bo też z obiektu korzysta kilku użytkowników. Kompleksowy remont zewnętrzny obejmie ośrodek zdrowia oraz pomieszczenia Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, apteki i mieszkań komunalnych, zostanie wymieniona stolarka okienna oraz instalacje centralnego ogrzewania. Przychodnia zostanie także gruntownie wyremontowana wewnątrz.

– Budynek powstał w 1972 r. i jak na swoje lata jest w całkiem dobrym stanie. To w dużej mierze zasługa jego budowniczych, m.in. doktora Franciszka Magi, który zadbał o to, aby obiekt został postawiony solidnie. Ale lata robią swoje, na dodatek zmieniły się przepisy dotyczące urządzenia placówek zdrowia. Nasza inwestycja spowoduje, że ośrodek zdrowia znów będzie nowoczesny – wyjaśnia wójt Bestwiny Stefan Wodniak.

Wraz z modernizacją wymienione zostanie też wyposażenie gabinetów i poczekalni oraz część sprzętu. Cały budynek zostanie ocieplony, wymienione będzie pokrycie dachu, sam dach zresztą też się zmieni, stanie się bowiem spadzisty. – W przyszłości będzie można pomyśleć o przystosowaniu poddasza na część mieszkalną czy użytkową. Nowy dach pozwoli na taki manewr – dodaje wójt Wodniak.

Jak wyjaśnia zastępca wójta Artur Beniowski, z ośrodka w Bestwinie korzystają nie tylko mieszkańcy tej miejscowości, lecz także sąsiednich: Bestwinki, Kaniowa i Janowic. Ośrodek ciągle zachował swój publiczny charakter, oprócz lekarza internisty przyjmuje tutaj też pediatra, stomatolog, ginekolog, okulista, logopeda, laryngolog, diabetolog, przychodnia dysponuje też gabinetami fizykoterapii, USG, EKG i rentgenowskim. Przed kilku laty na zewnątrz budynku zamontowano wygodną windę, która umożliwia niepełnosprawnym i matkom z dziećmi w wózkach wygodne dotarcie zarówno do gabinetów lekarzy, jak i apteki.

Wójt Wodniak dodaje, że kolejnym etapem modernizacji ośrodka będzie zagospodarowanie otoczenia. Znikną m.in. płoty oddzielające placówkę od parku, przybędzie za to miejsc parkingowych. Na obecne prace gmina uzyskała z Regionalnego Programu Operacyjnego dofinansowanie w wysokości 2,2 mln zł, jako jedyna w powiecie bielskim w dziale przeznaczonym na ochronę zdrowia. Według kosztorysu modernizacja ma kosztować 4 mln zł, jednak wójt Beniowski zastrzega, że ostateczna kwota może ulec pewnym zmianom. Prace budowlane zakończą się na wiosnę przyszłego roku.

beskidy24.eu

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.