czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1900

Czechowice liderem w edukacji

Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach został po raz piąty uhonorowany tytułem „Lidera Edukacji Samorządowej”.

Reklama

Nagrodę zwaną potocznie „Walerkiem” przyznaje Ośrodek Kształcenia Samorządu Terytorialnego im. Waleriana Pańki Fundacji Rozwoju Demokracji Lokalnej tym urzędom, które w ubiegłym roku przeszkoliły w Ośrodku największą liczbę pracowników. W uroczystości wręczenia dyplomu i kryształowej bryłki „Lider Edukacji Samorządowej 2008” uczestniczył w dniu 3 czerwca. Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut.

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty w Rudzie Śląskiej na konferencji organizowanej wspólnie przez Urząd Miasta Ruda Śląska i FRDL. Konferencja pt. "Dorobek dziesięciolecia polskich miast na prawach powiatu w województwie śląskim" była połączona z jubileuszem 20-lecia Fundacji.

W charakterze prelegentów wystąpili m.in. poseł do Parlamentu Europejskiego prof. Jerzy Buzek, Wicemarszałek Województwa Śląskiego Zbyszek Zaborowski oraz współautorzy reformy samorządowej prof. Jerzy Regulski i prof. Michał Kulesza. Głos na temat znaczenia i roli samorządów na przykładzie poszczególnych miast zabrali prezydenci: Rudy Śląskiej, Dąbrowy Górniczej, Sosnowca i Bytomia.

W dyskusji uczestniczyli także prezydenci śląskich miast na prawach powiatu, burmistrzowie i wójtowie, radni z gmin, powiatów i województwa, posłowie i senatorowie, przedstawiciele instytucji i organizacji samorządowych.

Nagrodzeni :
* w kategorii starostw - Starostwo Powiatowe w Raciborzu,
* w kategorii miast na prawach powiatu - Urząd Miasta Ruda Śląska (po raz drugi otrzymuje to wyróżnienie),
* w kategorii miast dwa urzędy - Urząd Miasta w Czechowicach-Dziedzicach (po raz piąty) oraz Urząd Miasta Rydułtowy,
* w kategorii gmin - Urząd Gminy w Gorzycach.

Wymienione urzędy otrzymały na rok 10% zniżki na szkolenia stacjonarne.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.