czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 13 czerwca 2009
  • wyświetleń: 2139

Spektakle młodych aktorów

Dnia 5 czerwca w Domu Harcerza przy ul. Narutowicza odbyły się X Teatralia Dziecięce o Puchar Burmistrza.

Reklama

Tegoroczne, jubileuszowe teatralia, współorganizowane były przez Miejski Dom Kultury, Gimnazjum Publiczne Nr 1 oraz Szkołę Podstawową Nr 5. Na scenie zaprezentowali się młodzi aktorzy z zespołów teatralnych czechowickich gimnazjów oraz szkół podstawowych. Tematyka przedstawień była dowolna, jednakże występ nie mógł trwać dłużej niż 15 minut.

Występom artystycznym przyglądali się zacni goście: burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek, dyrektor ZOPO Andrzej Kamiński, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 5 Alicja Łach, dyrektor Gimnazjum Publicznego nr 1 Wojciech Mik oraz jury w składzie:
1. Maria Byrska – aktorka Teatru Banialuka w Bielsku-Białej
2. Iwona Kozłowska-Karcz – polonistka, dziennikarka
3. Jakub Berger – prowadzący grupę wokalno-teatralną „Śpiewające Szynszyle”.

Młodzi aktorzy zaskoczyli wszystkich widzów profesjonalnym warsztatem teatralnym i niczym wytrawni artyści pokazali, że na scenie czują się jak „ryby w wodzie, odgrywając swoje role z ogromnym zaangażowaniem. Oprawa artystyczna spektakli świadczy o zaangażowaniu i zdolnościach reżyserskich oraz scenograficznych opiekunów, którzy włożyli ogrom pracy w przygotowanie podopiecznych. Występy młodych aktorów zostały nagrodzone gromkimi brawami.

Wszystkie zespoły teatralne otrzymały za udział dyplomy oraz statuetki a zwycięzcom zostały wręczone Puchary Burmistrza.

Puchar Burmistrza w kategorii gimnazjum, otrzymał zespół „Artystyczna Dusza” z Gimnazjum Publicznego nr 2 za przedstawienie pt. „To ci teatr”. Przedstawienie zostało przygotowane pod okiem Ewy Skiby. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła grupa teatralna „Karliczek” ze Szkoły www.czecho.pl/wydarzenia/czecho333/wydarzenie.htmPodstawowej nr 2 za spektakl pt. „Dwa królestwa”, którego przygotowaniem zajęła się Beata Ligęza.

Po raz pierwszy w historii Międzyszkolnych Teatraliów Dziecięcych, jury konkursu przyznało nagrodę aktorską dla Mateusza Dzidy z Zespołu Szkół w Ligocie. Wyróżnienie w postaci słodyczy otrzymało „Kółko teatralne” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach.

Pomysł utworzenia teatraliów w naszym mieście został zainspirowany Gminnym Konkursem Teatralnym, który miał miejsce 10 lat temu w Buczkowicach. Wówczas to dwie nauczycielki Beata Wojtuszek oraz Urszula Góra postanowiły ów pomysł wcielić w czechowickie życie teatralne szkół. Utworzyły Szkolny Teatr Dziecięcy, który stał się przyczynkiem do powstania czechowickich Międzyszkolnych Teatraliów Dziecięcych.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.