czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 16 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1119

Burmistrz na Orlovskim Jarmarku

Delegacja Czechowic-Dziedzic w osobie burmistrza Mariana Błachuta i Sekretarza Miasta Marka Gazdy odwiedziła w sobotę 13 czerwca Orlowski Jarmark - imprezę organizowaną w naszym partnerskim mieście Orlova w Czechach. Orlovski Jarmark ma charakter imprezy rozrywkowo-handlowej, a swymi korzeniami sięga do czasów przedwojennych.

Reklama

Na wiele lat miasto zaniechało organizowania jarmarku, by powrócić do swej tradycji przed pięcioma laty. Gospodarzami spotkania byli starosta Orlovej Jiři Michalik oraz wicestarosta Radosław Mojžišek, którzy przywitali zaproszonych gości, m.in. delegację z naszego miasta, na rynku starego miasta, gdzie miało miejsce uroczyste otwarcie V Orlovskiego Jarmarku. W programie imprezy znalazł się również czas na spotkanie samorządowców, handlowców i sponsorów jarmarku w odrestaurowanym historycznym ratuszu.

Orlovski Jarmark jest również okazją do zaprezentowania regionalnych wyrobów oraz rękodzieł artystycznych. Gwiazdą imprezy był zespół Ivana Mládka, który w Polsce zasłynął przebojem "Jožin z bažin".

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.