czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 26 czerwca 2009
  • wyświetleń: 9354

PKM: Nowa linia autobusowa nr X

Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach początkiem września uruchomi nową linię autobusową łączącą bezpośrednio sołectwa gminy Czechowice-Dziedzice tj. Bronów, Ligotę i Zabrzeg z miastem Bielsko-Biała. Przed uruchomieniem nowej linii autobusowej PKM, przeprowadzono wśród mieszkańców ankietę, w celu określenia preferencji pasażerów komunikacji autobusowej.

Reklama

PKM: Nowa linia autobusowa nr X


- Nowa linia powstanie przede wszystkim z myślą o mieszkańcach sołectw dojeżdżających do pracy bądź do szkół w Bielsku-Białej. Ankieta pomogła nam w stworzeniu najdogodniejszej dla pasażerów trasy przejazdu, która będzie przebiegać: Zabrzeg - Miliardowice - Bronów - Ligota - Mazańcowice - Komorowice - Bielsko-Biała - mówi dyrektor PKM-u Jan Matl.

Ankieta została wypełniona przez 196 osób i według danych w niej zawartych, zainteresowanych uruchomieniem nowej linii jest ponad 500 osób. Najwięcej ankiet wypełniły osoby zamieszkałe w Ligocie i Bronowie. Zdecydowana większość ankietowanych wskazała iż punktem docelowym Linii nr X powinien zostać dworzec autobusowy w Bielsku-Białej. Najczęściej wymienianym celem dojazdu do Bielska-Białej jest praca i szkoła. Na pytanie, o godziny korzystania z komunikacji miejskiej, najwięcej osób, bo ponad 20 %, odpowiedziało że od 6.00 do 8.00 oraz od 14.00 do 15.00.

Z ankiety wyraźnie wynika, że jest duże zainteresowanie utworzeniem nowej linii, która bezpośrednio połączy sołectwa naszej Gminy z miastem Bielsko-Biała. Najbardziej odpowiednią datą do uruchomienia wzmiankowanej linii będzie 1 września br. Przez pierwsze miesiące funkcjonowania linia będzie monitorowana i jeżeli zajdzie taka potrzeba, zostaną naniesione korekty, celem przygotowania najlepszego połączenia autobusowego odpowiadającego oczekiwaniom pasażerów.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.