czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 25 czerwca 2009
  • wyświetleń: 1542

Konkurs: Uwolnić odblaski

W dniu 16 czerwca w Szkole Podstawowej nr 3 im. Zofii Kossak-Szczuckiej w Ligocie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu plastycznego „Uwolnić odblaski”, zorganizowanego w ramach akcji szkoleniowych „Lotos - Bezpieczna droga do szkoły”.

Reklama

Konkurs plastyczny dla dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych, organizowany m.in. przez Grupę Lotos SA i Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej "Art." w Czechowicach-Dziedzicach, miał na celu zwrócenie uwagi dzieci na zagrożenia z jakimi mogą się spotkać w ruchu drogowym, oraz służył wyrobieniu nawyku noszenia elementów odblaskowych, które zmniejszają ryzyko wypadków. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie przedstawić w pracy wykonanej w dowolnej technice swoją wizję hasła "Uwolnić odblaski".

W konkursie plastycznym wzięli udział uczniowie z woj. pomorskiego, powiatu bielskiego, przemyskiego oraz powiatu jasielskiego. W Dniu Dziecka - 1 czerwca Komisja Konkursowa dokonała przeglądu i oceny 62 prac z 10 szkół z terenu powiatu bielskiego. Jury zadecydowało o przyznaniu trzech nagród i siedmiu wyróżnień.

Laureatką konkursu została Kinga Kocek - uczennica Szkoły Podstawowej nr 3 w Ligocie, która w nagrodę otrzymała rower. Nagrodę specjalną - 5 rowerów od Grupy LOTOS S.A. otrzymała ponadto szkoła, z której pochodzi zwyciężczyni nagrody głównej. Dla pozostałych laureatów organizatorzy przygotowali atrakcyjne nagrody rzeczowe: rolki, kaski ochronne, plecaki, ochraniacze, zestawy gier.

Nagrody wręczali: zastępca burmistrza Maciej Kołoczek, przedstawiciel Grupy LOTOS Łukasz Oleksik, aspirant sztabowy z Wydziału Ruchu Drogowego Policji w Bielsku-Białej Wiesław Gołuch oraz dyrektor POPP „Art.” Wanda Gryboś-Sznel.

Nauczyciele i dzieci ze zwycięskiej szkoły przygotowali program artystyczny i mini konkursy dotyczące bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.