czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 czerwca 2009
  • wyświetleń: 2845

Synoptycy: lipiec będzie deszczowy

Tylko pierwszy tydzień lipca ma być w miarę suchy i słoneczny. Potem znowu wrócą deszcze i burze. Trzeba się też przygotować na bardzo mokry, pełen gwałtownych burz weekend.

- Najwięcej ich będzie na południu Polski i w pasie centralnym od Wielkopolski do Lubelszczyzny - mówi dyżurny synoptyk IMGW Maria Walinowska. Na deszczu się nie skończy, bo w niektórych miejscach trzeba się spodziewać opadów gradu. Będzie też mocno wiało. - W całym kraju prędkość wiatru dochodzić będzie do 70 km/godz., a w południowych rejonach nawet do 100 km/godz. - mówi Maria Walinowska. - Tam też niestety spadnie najwięcej deszczu, nawet do 5 litrów na metr kwadratowy, co oznacza, że weekend będzie najcięższy na terenach już zagrożonych.

Sytuacja zacznie się poprawiać w poniedziałek. Deszcz będzie padał tylko przelotnie. Od wtorku niebo w całej Polsce zacznie się przejaśniać, a we środę będzie już można szukać miejsca, żeby się opalać.

Na tym dobre informacje pogodowe się kończą. W połowie pierwszego miesiąca wakacji powrócą deszcze, a z nimi gwałtowne burze, ulewy, a nawet gradobicia i wichury.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.