czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 czerwca 2009
  • wyświetleń: 5459

Kaniów: Ciągle przybywa wody

Ciągle przybywa wody w rejonie ulicy Rybackiej nad Wisłą. W poniedziałek dowiezione zostały kolejne dwa zestawy wysokowydajnych pomp.

Kaniów: Ciągle przybywa wody
fot. gminabestwina.info


Całość akcji koordynowana jest przez sztab wojewódzki i kiedy tylko w innym rejonie województwa zwolni się jakaś pompa od razu kierowana jest do Kaniowa. Od niedzieli poziom wody podniósł się o kilkanaście centymetrów. Nowe pompy montowane są w Miasteczku a woda zrzucana jest do wyrobisk Budtoru, skąd pompy BudToru przerzucają ją do Łękawki.

Kaniów odwiedził wojewoda śląski. Zygmunt Łukaszczyk oglądał zniszczenia poczynione przez ulewne deszcze. Również starosta bielski Andrzej Płonka wizytował zalane tereny,a o sytuacji w powiecie rozmawiano dzisiaj podczas posiedzenia zarządu powiatu bielskiego. Jak informuje wicestarosta Mirosław Szemla rozpoczęto zbieranie szczegółowych materiałów dotyczących strat. Te informacje mają zbierać wójtowie i przekazywać je do starostwa.

gminabestwina.info/ target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.