czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 1 lipca 2009
  • wyświetleń: 2942

Młodociani włamywacze zatrzymani

Włamali się do kilkudziesięciu altan, okradli mieszkanie. 13-letni mieszkaniec Czechowic-Dziedzic i jego zaledwie 10-letni wspólnik zostali wczoraj zatrzymani przez czechowickich policjantów. Policjanci odzyskali też część skradzionego przez nich mienia. Starszy z włamywaczy za swoje czyny odpowie przed Sądem dla Nieletnich. Wobec młodszego do Sądu skierowana zostanie sprawa opiekuńcza.

Młodociani włamywacze zatrzymani
fot. Policja


W miniony weekend 13-latek przedostał się do jednego z czechowickich domów przez otwarte okno. Otworzył drzwi tarasowe i "zaprosił" do środka swojego kolegę. Sprawcy splądrowali mieszkanie i skradli wartościowy sprzęt radiowo-telewizyjny: laptopa, aparat cyfrowy, odtwarzacze - DVD i MP4. Ich łupem padała też cenna biżuteria, gotówka w kwocie 1500 złotych, telefon komórkowy oraz karty bankomatowe. Właściciele wycenili straty na przeszło 7 tysięcy złotych.

Powiadomieni o zdarzeniu policjanci rozpoczęli poszukiwania złodziei. Szybko ustalili, że przestępstwa tego dopuścili się dwaj nieletni czechowiczanie. W poniedziałek ich zatrzymano. Sprawcy przyznali się do kradzieży, wskazali też miejsce, gdzie ukryli zrabowane przedmioty. Skradzione mienie, między innymi sprzęt RTV odzyskano i zawrócono właścicielom.

Policjanci ustalili ponadto, że obaj zatrzymani od dwóch miesięcy systematycznie włamywali się do altan na terenie czechowickich ogródków działkowych. Kradli narzędzia ogrodnicze i kosiarki. Starszy z zatrzymanych jest dobrze znany policjantom z uwagi na wcześniejsze konflikty z prawem. Przed dwoma tygodniami w jednej z szkół okradł dwie nauczycielki. Wówczas jego łupem padły pieniądze w kwocie blisko 700 złotych.

Za swojej czyny po raz kolejny tłumaczyć się będzie przed Sądem dla Nieletnich. Sąd może zastosować wobec niego środki oddziaływania wychowawczego, ale także poprawczego, jakim jest umieszczenie młodocianego w ośrodku poprawczym. Wobec 10-latka do Sądu Rodzinnego skierowana zostanie sprawa opiekuńcza.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.