czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 3 lipca 2009
  • wyświetleń: 1474

Orlova z pomocą Czechowicom

1 lipca do naszego miasta przybyła z wizytą delegacja z Orlovej. Delegacja ofiarowała mieszkańcom naszej gminy tak potrzebną w wyniku ostatnich wydarzeń pomoc, m. in. środki i narzędzia służące do usuwania skutków podtopień, przekazała również gminie środki finansowe z przeznaczeniem na usuwanie skutków powodzi.

Na czele delegacji, która zwróciła się do naszej gminy z pomocą w związku z ubiegłotygodniową nawałnicą i powodzią, stał starosta Orlovej Jiri Michalik. Przedstawiciele naszego zaprzyjaźnionego czeskiego miasta, po przyjęciu przez burmistrza Czechowic-Dziedzic Mariana Błachuta i jego zastępcę Macieja Kołoczka, udali się na objazd terenów i budynków zalanych w wyniku zeszłotygodniowej burzy.

Obejrzeli m. in. zalane obiekty i pomieszczenia w Szkole Podstawowej nr 4 oraz w Gimnazjum nr 1. Udali się także na tereny należące do prywatnych właścicieli, położone m. in. przy ul. Jasnej, Liszki, św. Barbary oraz Dolnej. Ogrom zniszczeń dokonanych przez żywioł w odwiedzonych przez delegację budynkach utwierdził jej członków jeszcze bardziej w przekonaniu, że każda pomoc jest w tych warunkach wyjątkowo i szczególnie cenna.

Ten niespodziewany, lecz jakże piękny i spontaniczny gest naszych czeskich przyjaciół świadczy o tym, że współpraca obu miast układa się nad wyraz pomyślnie, a ich mieszkańcy solidaryzują się ze sobą i okazują pomoc, za co burmistrz w imieniu mieszkańców naszej gminy złożył delegacji i mieszkańcom Orlovej serdeczne podziękowania.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.