czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 17 lipca 2009
  • wyświetleń: 920

Koniec rozgrywek w darta

W dniu 10 lipca w "Casino Vegas" odbył się ósmy i ostatni turniej z cyklu turniejów darta o Mistrzostwo Czechowic-Dziedzic.

W turnieju o Puchar Burmistrza Czechowic-Dziedzic wzięło udział 9 zawodników, którzy byli brani pod uwagę w klasyfikacji generalnej (tj. udział w przynajmniej 5 turniejach). Mecze zostały rozegrane systemem brazylijskim. W finałowej rozgrywce bezkonkurencyjny, piątkowego wieczoru, okazał sie Bartek Obracaj pokonując po wyrównanej walce Marka Twardzika. Trzecie miejsce zajął lider po 7 turniejach Mariusz Sajdok.

Warto nadmienić, że po raz drugi padła maksymalna suma 3 rzutek czyli "180". Wyczynu tego dokonał Marek Twardzik.

Tego dnia odbył się również turniej pań, w którym wystartowało 6 zawodniczek. Swoje pojedynki rozgrywały każda z każdą. Bezkonkurencyjna okazała się Urszula Sajdok, która wygrał wszystkie swoje pojedynki. Drugie miejsce zajęła Anna Adamiec a trzecie Anna Porębska.

Po ostatnim turnieju zostało sklasyfikowanych 10 graczy. Bezkonkurencyjny okazał się Mariusz Sajdok, który zgromadził aż 53 punkty. O osiem oczek mniej zgromadził Łukasz Alefirowicz (45pkt). Miejsce na najniższym stopniu podium przypadła Markowi Twardzikowi (40pkt). Wszyscy sklasyfikowani gracze otrzymali nagrody rzeczowe ufundowane przez sponsorów: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach, B.H. Podbeskidzie, Vita Life, Graftech, Młodzieżową Radę Miejską, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Pierwsza piątka została uhonorowana pucharami, a dodatkowo Gazeta Czechowicka postanowiła wyróżnić i ufundować nagrodę za szczególne osiągnięcia podczas całego cyklu. Wyróżnienie przypadło Bartkowi Obracajowi, który jako pierwszy trafił maxa „180”.

Młodzieżowa Rada Miejska pragnie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji poszczególnych turniejów, pomagali w organizacji i patronowali cyklowi. Był to pierwszy i jak zapowiadają organizatorzy - nie ostatni sezon darta w Czechowicach-Dziedzicach.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.