czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 18 lipca 2009
  • wyświetleń: 3366

Miliony popłynęły z wodą

Trzy tygodnie po ulewie, Bestwina i Czechowice-Dziedzice, które najbardziej ucierpiały, nadal usuwają skutki wielkiej wody. Trwa liczenie szkód.

Przed ubiegłym weekendem akcję na terenie Bestwiny zakończyli strażacy. Przy pomocy siedmiu wysokowydajnych agregatów i kilku pomp nieustannie przez dwa tygodnie odpompowywali wodę z zalanych obszarów, głównie Kaniowa. Przy samym wale przeciwpowodziowym na Wiśle, gdzie z powodu szkód górniczych ziemia jest obniżona o kilka metrów, zalanych zostało 12 domów. W sumie w Bestwinie skutki powodzi dotknęły ok. 300 posesji. W niektórych przypadkach zalane zostały ogródki, w innych woda wlała się do piwnicy lub przedarła dalej, wyrządzając ogromne straty. Po kontroli inspektora nadzoru budowlanego mieszkańcy dwóch domów musieli je opuścić.

- Z wszystkich posesji woda została już odpompowana. Jesteśmy w trakcie szacowania strat, począwszy od tych najcięższych aż do najmniej dotkliwych - mówi Artur Beniowski, zastępca wójta Bestwiny.

Więcej czytaj w Dzienniku Zachodnim.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.