czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 21 lipca 2009
  • wyświetleń: 4895

Wkrótce akcja odkomarzania

Po obfitych opadach deszczu oraz wysokich temperaturach powietrza, z dnia na dzień pojawiło się wokół nas mnóstwo komarów. W Czechowicach-Dziedzicach po raz kolejny zostaną przeprowadzone opryski przeciwko komarom.

Wkrótce akcja odkomarzania


Zwalczaniem komarów zajmie się firma Dertex DDD z Bielska-Białej, która została wyłoniona w dniu 17 lipca br. w drodze konkursu ofert. Akcja odkomarzania zostanie przeprowadzona w dwóch terminach (w lipcu oraz sierpniu - dokładne terminy będą wyznaczone w zależności od sprzyjających warunków pogodowych i pojawienia się zmasowanego wylęgu).

Planowane zabiegi obejmą głównie zarośla rosnące wzdłuż cieków wodnych i tereny podmokłe - 65 hektarów na terenie miasta i sołectw. Akcja odkomarzania będzie przeprowadzona za pomocą specjalistycznego środka w zupełności bezpiecznego dla ludzi, zwierząt oraz środowiska naturalnego.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.