czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 lipca 2009
  • wyświetleń: 4110

Rzucają w rowerzystów warzywami

Szczytem bezmyślności można określić zachowanie młodych mężczyzn, którzy z jadącego samochodu rzucili główką kapusty w rozpędzonego rowerzystę. Mężczyzna przewrócił się i na skutek doznanych obrażeń trafił do szpitala. Sprawców poszukują policjanci.

Do zdarzenia doszło w miniony wtorek, 21 lipca około 18.30 w Bielsku-Białej na ulicy Górskiej. Rozpędzony rowerzysta zjeżdżał z góry Przegibek, gdy nagle zahamował obok niego kierowca pojazdu. Pasażer tego pojazdu wychylił się przez szyberdach i uderzył w rowerzystę główką kapusty. 38-letni kierowca jednośladu przewrócił się na jezdnię, tracą na moment świadomość. Pomocy udzielił mu kierowca innego samochodu. Na skutek doznanych obrażeń, między innymi poważnej rany tłuczonej głowy i ogólnych potłuczeń ciała, rowerzysta trafił do szpitala. Za narażenie rowerzysty na poważne obrażenia ciała sprawcom grozi nawet 5 lat więzienia.

Chwilę później, najprawdopodobniej ci sami mężczyźni, na ulicy Polnej w Bielsku-Białej obrzucili jadącego rowerzystę jabłkami. Do podobnego zdarzenia doszło tego samego dnia w Kaniowie, gdzie sprawcy „zaatakowali” 57-letnią rowerzystkę czereśniami.

Wstępne ustalenia wskazują, że młodzi mężczyźni poruszają się volkswagenem golfem lub polo, koloru zielonego. Informacje o sprawcach prosimy kierować do Komisariatu Policji I w Bielsku-Białej przy ulicy Składowej 2, nr tel. (033) 8121400 lub najbliższej jednostki Policji – nr alarmowe 997, 112. Zapewniamy anonimowość!

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.