czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 27 lipca 2009
  • wyświetleń: 2001

Powódź: Pomoc dla poszkodowanych

Początkiem lipca, Burmistrz Marian Błachut zwrócił się do Wojewody Śląskiego Zygmunta Łukaszczyka z prośbą o przyznanie środków finansowych na wypłaty dla poszkodowanych mieszkańców, w wyniku nawałnicy, która przeszła nad Czechowicami-Dziedzicami 24-27 czerwca.

Powódź: Pomoc dla poszkodowanych
Odpowiedź na pismo burmistrza


Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji przyjęło wniosek gminy o rządową pomoc na kwotę 1 080 000 zł dla 180 poszkodowanych rodzin. W chwili obecnej realizowana jest procedura finansowa związana z uruchomieniem tych środków na wypłaty w postaci zasiłku celowego.

Po wielkiej ulewie ucierpiało również mienie gminy. Burmistrz zwrócił się również z prośbą o pomoc finansową do Marszałka Województwa Śląskiego Bogusława Śmigielskiego oraz do Prezesa Śląskiego Związku Gmin i Powiatów. Na razie, na pokrycie szkód gmina sięgnęła do własnego budżetu. Wydano już przeszło 100 tysięcy na prowadzenie akcji ratowniczej i wywóz odpadów wielkogabarytowych. Dodatkowe środki wydano na czyszczenie i usuwanie awarii kanalizacji.

Do tej pory gmina otrzymała środki finansowe z przeznaczeniem na usuwanie skutków powodzi, od zaprzyjaźnionego czeskiego miasta partnerskiego Orlovej.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.