Wiadomości

  • 9 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 1838

Czechowice: Zawieszona ekologia

Gmina zrezygnowała w tym roku z realizacji programu ograniczenia niskiej emisji.

– Jak dowiedziałem się od burmistrza, w tym roku zawiesiliśmy program ograniczenia niskiej emisji, bo zgłosiło się tylko 37 mieszkańców. Nie do końca to rozumiem, bo przecież nie ma dolnego limitu uczestników. W sąsiednich gminach nawet niewielka liczba mieszkańców może skorzystać z programu. Czy likwidacja 37 emitorów nie jest dla nas atrakcyjna? – mówił Marek Kwaśny, przewodniczący Rady Miejskiej, podczas czerwcowych obrad w ratuszu.

– Te 37 osób wyraziło zainteresowanie programem. W poprzednim roku planowaliśmy instalacje w 160 domach, po czym zrezygnowało ponad 30 osób. Spowodowała to cena eko-groszku – odpowiedział Marian Błachut. – Uważamy za słuszne, aby ten rok przeczekać. W przyszłym roku będziemy lepiej przygotowani finansowo i skorzystamy z umorzenia pożyczki od Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska – dodał.

Więcej w wydaniu papierowym Gazety Czechowickiej!

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.