Wiadomości

  • 19 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 3206

43-latek napadał na staruszków

43-letni czechowiczanin zaatakował w poniedziałek nad ranem 80-letnią kobietę. Popchnął ją, przewrócił na chodnik i skradł jej 10 złotych. Kobiecie pomógł mężczyzna, który przechodził obok. Ujął bandytę i przekazał go w ręce strażników miejskich. Okazało się, że to nie jedyne przestępstwo, które zatrzymany ma na swoim koncie.

43-latek napadał na staruszków
fot. Policja


Do napadu doszło około 7.40 w Czechowicach-Dziedzicach na ulicy Niepodległości. Po zatrzymaniu sprawca został przewieziony do policyjnego aresztu. W toku prowadzonych czynności czechowiccy policjanci ustalili, że ten sam sprawca w miniony piątek pod wiaduktem przy ulicy Miarki w Czechowicach-Dziedzicach napadł na 79-letniego mężczyznę. Obezwładnił go uderzeniem w tył głowy, przeszukał kieszenie i skradł mu 75 złotych oraz plecak.

Zatrzymany był już wielokrotnie karany za podobne przestępstwa. Ma za sobą kryminalną przeszłości, a więzieniu spędził ponad 20 lat. Mury zakładu karnego opuścił 13 lipca br. Za obecne przestępstwa, których dopuścił się jako recydywista grozi mu kolejne 18 lat więzienia.

aka / czecho.pl

KMP Bielsko-Biała

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.