Wiadomości

  • 20 sierpnia 2009
  • wyświetleń: 3145

Silesia: biznesplan dla inwestorów

Od czwartku związkowcy z kopalni "Silesia" z Czechowic-Dziedzic rozsyłają do potencjalnych inwestorów gotowy biznesplan. Dokument opracowała firma wynajęta przez związkowców, którzy walczą o uchronienie swojego zakładu przed likwidacją.

Po spotkaniu z wiceminister gospodarki Joanną Strzelec-Łobodzińską oraz prezesem zarządu Kompanii Węglowej Mirosławem Kugielem ustalono, że pracownicy Silesii utworzą spółkę. Chęć przystąpienia do niej zadeklarowało aż 92% góników obecnych w pracy. Ale około 200 górników, którzy obecnie przebywają na urlopach lub zwolnieniach lekarskich, jeszcze nie wypowiedziało się w tej sprawie - przyznaje wiceprzewodniczący kopalnianej Solidarności Zdzisław Pyka.

Wszystko wskazuje na to, że spółka pracownicza w Czechowicach powstanie, tak jak niedawno w sąsiedniej Pszczynie, w Fabryce Elektrofiltrów "Elwo". Związkowcy szukają jednak jeszcze zewnętrznego źródła finansowania. Obecnie zainteresowanych zainwestowaniem w "Silesie" jest 5,6 podmiotów - mówi szef Solidarności Dariusz Dudek.

W poniedziałek biznes-plan rozsyłany obecnie potencjalnym inwestorom, związkowcy z "Silesii" przedstawią w Katowicach zarządowi Kompanii Węglowej.

Jak mówi Dariusz Dudek, sama rejestracja spółki pracowniczej, która będzie spółką akcyjną, potrwa dość długo ze względu na biurokrację i czasochłonne procedury. Spółka może powstać dopiero za kilka miesięcy.

Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.