czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 2 września 2009
  • wyświetleń: 1134

Promotio Urbis dla Sławomira Rumiaka

W niedzielę, 30 sierpnia podczas uroczystych obchodów jubileuszowych XXXV Dni Czechowic-Dziedzic i X Dni Powiatu Bielskiego Burmistrz Marian Błachut w towarzystwie Starosty Bielskiego Andrzeja Płonki ogłosił werdykt Komisji ds. przyznania nagrody „Promotio Urbis Czechowice-Dziedzice A.D. 2009”. Indywidualną nagrodę za promocję miasta otrzymał Sławomir Rumiak.

Reklama

Nagrodę w postaci plakiety z brązu, dyplom oraz czek o wartości 2.500 zł w imieniu syna odebrał ojciec laureata, Józef Rumiak, który nie krył wzruszenia dziękując słowami "Synu, jestem z Ciebie dumny".

Sławomir Rumiak to artysta, którego twórczość, głównie fotograficzna, zyskała duże uznanie na świecie – publikował swe prace w magazynach branżowych we Francji oraz Japonii. Od początku kariery artystycznej podkreśla swój związek z Czechowicami-Dziedzicami. Jednym z jego projektów artystycznych była spektakularna podróż z Czechowic-Dziedzic na prestiżowe Biennale w Wenecji z kopią znajdującego się w ogrodach weneckich Narodowego Pawilonu Polskiego. Sławomir Rumiak promuje Czechowice-Dziedzice na polu kultury, otrzymuje najwyższe wyróżnienia i nagrody w tym Marszałka Woj. Śląskiego. Jest również stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za rok 2008.

Sławomir Rumiak to niewątpliwie osoba z pasją tworzenia, ciekawa świata, która pracując na swój sukces nie zapomina o swoich korzeniach – mieście Czechowice-Dziedzice.

Komisja w składzie: przewodniczący Komisji – Burmistrz Marian Błachut, Zastępca Burmistrza Maciej Kołoczek, Sekretarz Miasta Marek Gazda oraz radni – Bożena Głąbek, Łukasz Dobucki, Stanisław Kopeć, Krzysztof Szczypka wytypowała dwie nominacje do nagrody: Sławomira Rumiaka na wniosek Miejskiego Domu Kultury w Czechowicach-Dziedzicach oraz Barbarę Bielaczyc na wniosek Czechowickiego Stowarzyszenia „Kultura".

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.