czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2009
  • wyświetleń: 2135

Powódź: Burmistrz dziękuje strażakom

W środę, 2 września w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Barlickiego w Czechowicach-Dziedzicach odbyło się spotkanie zorganizowane przez Urząd Miejski, na którym władze gminy podziękowały strażakom i ratownikom za pomoc udzieloną mieszkańcom naszej gminy podczas feralnej nocy z 24 na 25 czerwca br., kiedy to znaczna część terenów miasta i gminy, na skutek obfitych opadów deszczu uległa podtopieniu.

Reklama

Na spotkaniu obecni byli przedstawiciele władz - Burmistrz Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny oraz przedstawiciele straży pożarnych - Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Adam Caputa, Komendant Gminny Ochotniczych Straży Pożarnych bryg. Tadeusz Szkucik oraz komendanci PSP i OSP, strażacy i ratownicy m.in. z Zabrza, Żywca, Jasienicy, Szczyrku, Buczkowic, Porąbki, Wilkowic, Wilamowic. Tego dnia w strażnicy na ul. Barlickiego zjawiło się ponad osiemdziesięciu strażaków i ratowników.

Zgromadzonych przywitał Burmistrz Marian Błachut mówiąc: - Chciałbym z tego miejsca serdecznie podziękować wszystkim strażakom i ratownikom z naszej, ale także i innych, okolicznych gmin, za pomoc udzieloną mieszkańcom tamtej tragicznej nocy. Na spotkanie i poczęstunek zaprosiliśmy was w geście wdzięczności, aby podziękować i złożyć wyrazy szacunku.

W imieniu radnych podziękowania za ofiarność strażaków i ratowników złożył również przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny.

- Nie pamiętam, aby władze innych gmin organizowały takie spotkania. To pierwsze spotkanie, w którym władze samorządowe chcą podziękować strażakom i ratownikom biorącym udział w akcji - tym bardziej jest to miłe i godne zauważenia. Dziękuję władzom Czechowic-Dziedzic za możliwość spotkania się w tym gronie, tu i dzisiaj - powiedział Komendant Adam Caputa. - Ale dziękuję także osobiście, z tego miejsca wszystkim spośród nas, strażaków i ratowników, za zaangażowanie, determinację i obowiązkowość w pełnieniu swojej służby, co pokazali wydatnie tamtej nocy. Z takimi ludźmi można wiele. Wystarczy nadmienić, że w naszym powiecie znajduje się 51 jednostek OSP, a w akcji w Czechowicach-Dziedzicach i Bestwinie brało udział aż 50 zastępów OSP, co oznacza, że prawie z każdej takiej jednostki statystycznie był obecny co najmniej jeden zastęp strażaków. Należy im pogratulować ambicji i woli walki – dodał Komendant A. Caputa.

Po części oficjalnej spotkania, zgromadzeni tego popołudnia w strażnicy OSP mieli okazję wymienić się wrażeniami z akcji ratowniczej i codziennej, trudnej pracy. Pracy ofiarnej i pełnej poświęcenia. Pracy, która w naszej gminie została w należny i godny sposób doceniona.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.