czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 września 2009
  • wyświetleń: 6625

Zatrzymani sprawcy napadu

Bielscy i tyscy policjanci zatrzymali sprawców napadu na sklep w Czechowicach-Dziedzicach przy ulicy Słowackiego.

Reklama

Zatrzymani sprawcy napadu
fot. Policja


Dziś w nocy dwaj zamaskowani bandyci wtargnęli do sklepu przy ulicy Słowackiego w Czechowicach-Dziedzicach. Zagrozili ekspedientkom przedmiotem przypominającym broń i skradli tysiąc zł. Bielscy policjanci ustalili, że napastnicy uciekli w kierunku czechowickiego dworca, gdzie wsiedli do taksówki i odjechali w kierunku Pszczyny.

Na dworcu w Pszczynie przesiedli się do pociągu inter-city jadącego w kierunku Katowic. Dzięki błyskawicznej wymianie informacji i skutecznej współpracy bielskich i tyskich policjantów chwilę później obaj bandyci zostali obezwładnieni i zatrzymani. Zabezpieczono posiadany przez nich pistolet pneumatyczny. W czasie przeszukania jednego z bandytów policjanci odnaleźli zrabowane pieniądze.

Zatrzymanymi okazali się dwaj 18-letni mieszkańcy Katowic. Policjanci Wydziału Kryminalnego ustalili już, że sprawcy mają na swoim koncie także inne napady na sklepy. Zatrzymani usłyszą dziś zarzuty dokonania rozbojów, za co grozi im kara 12 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zadecyduje bielska prokuratura i sąd.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.