czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 września 2009
  • wyświetleń: 3895

Trufle z czechowickiego ogródka

Mieszkanka Czechowic-Dziedzic wykopała w swoim ogródku... trufle. To skarb, bo za grzyby te płaci się jak za złoto - kilogram grzybów kosztuje kilka tysięcy euro.

Reklama

Trufle najczęściej zbiera się w północnych Włoszech, południowej Francji oraz na chorwackim półwyspie Istria. Ale okazuje się, że można na nie trafić również... w Czechowicach-Dziedzicach. Mieszkanka tego miasta - pani Teresa wykopała cztery trufle w swoim ogródku. Niestety, trzy z nich zostały zniszczone łopatą, został tylko jeden. www.radioexpress.pl/audio/2009-09-09-844129614.mp3 target=_blank class=dodaj>Posłuchaj

Trufle rosną pod ziemią, więc do ich poszukiwań wykorzystuje się przeszkolone psy i świnie. Pani Teresa z Czechowic mówi, że gdyby znalazły się osoby, które chcą z pomocą zwierząt przeszukać jej ogródek, pieniądze za znalezione trufle przekaże na cele charytatywne.

Radio Express

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.