czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 22 września 2009
  • wyświetleń: 1966

Tegoroczny Bieg Lipowca już za nami

W słoneczną sobotę, 19 września odbył się już po raz jedenasty Bieg Lipowca, który od lat gromadzi rzeszę sympatyków. Organizatorem imprezy była SP nr 3 w Czechowicach-Dziedzicach przy współudziale Urzędu Miejskiego, Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Osiedla Południe.

Bieg Lipowca jest imprezą cykliczną organizowaną co roku na przełomie września i października. Pierwsze biegi zostały zainicjowane przez nauczyciela Szkoły Podstawowej nr 3 na Lipowcu Damiana Żelaznego już w 1995 r. Początkowo były to biegi szkole. Popularność biegów przełajowych sprawiła, że poszerzyły one swój zasięg o środowisko lokalne Lipowca, aż wreszcie objęły swym zasięgiem całe miasto a obecnie i powiat bielski. Od kilku lat jest to impreza powiatowa, w której uczestniczą zawodnicy z ościennych gmin. Otwarta forma biegów przełajowych sprawia, że uczestniczą w niej małe dzieci jak i dorośli zawodnicy, gdyż biegi organizowane są w 4 kategoriach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych, średnich oraz w kategorii OPEN.

Trasa biegów wiodła groblami wzdłuż stawów lipowskich, ul. K. Napierskiego, ul. Konwalii oraz ul. Podlarysz.

Tegoroczny Bieg Lipowca zgromadził 505 młodych sportowców, wśród których byli biegacze m.in. z Bielska-Białej, Dąbrowy Górniczej, Chybia a nawet z Krakowa. Każdy z uczestników biegu został poczęstowany ciepłym posiłkiem. Zorganizowano również loterię fantową, dzięki której nikt nie wyszedł z pustymi rękoma, a jej główną nagrodą były dwa rowery ufundowane przez Powiat Bielski. Wszyscy zwycięscy otrzymali medale, dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które wręczali Burmistrz Czechowic-Dziedzic Marian Błachut, jego zastępca Maciej Kołoczek, przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny, oraz dyrektor SP nr 3 Danuta Łuszczak.

Nad bezpieczeństwem młodzieży i dzieci czuwała czechowicka Straż Miejska oraz Grupa ratownictwa PCK z naszego miasta. Pieczę nad całością imprezy sprawowali radni Damian Żelazny oraz Krzysztof Szczypka.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.