czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 29 września 2009
  • wyświetleń: 5123

Amstaf pogryzł trzyletnie dziecko

W dniu 26 września wczesnym popołudniem, patrol Straży Miejskiej w Czechowicach-Dziedzicach udał się na ulicę Tetmajera (rejon pawilonu "ZETA") w celu podjęcia interwencji dotyczącej pogryzienia przez psa rasy amstaf małego dziecka.

Reklama

Po przybyciu na miejsce, trzyletniemu dziecku pochodzenia romskiego udzielono pierwszej pomocy przedlekarskiej, a następnie niezwłocznie przewieziono wraz z matką do Stacji Pogotowia Ratunkowego w Czechowicach-Dziedzicach.

Na miejscu ustalono dwóch świadków zdarzenia (mieszkańców naszego miasta), z których pomocą umieszczono psa w klatce ochronnej w Straży Miejskiej. W wyniku dalszych czynności wyjaśniających ustalono właścicielkę psa, którą za nie zachowanie zwykłych i nakazanych środków ostrożności przy trzymaniu psa ukarano mandatem karnym kredytowym w wys. 200 zł., zgodnie z taryfikatorem.

Matkę dziecka poinformowano, że wszelkie roszczenia odszkodowawcze może ona dochodzić na drodze sądowej z powództwa prywatnego w sądzie w Pszczynie. Ustalono również, że pies posiada aktualne szczepienia przeciwko wściekliźnie ważne do maja 2010 roku, jak również zobowiązano właścicielkę do okresowej, wymaganej przepisami, obserwacji psa.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.