czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 września 2009
  • wyświetleń: 2781

Silesia: Spółka pracownicza ma prezesa

Przedsiębiorstwo Górnicze Silesia Sp. z o.o. założone przez pracowników czechowickiej kopalni ma już prezesa. Został nim Krzysztof Tytko, były dyrektor kopalni "Czeczott" w Woli.

Reklama

Teraz spółka pracownicza, by zakupić "Silesię", musi jeszcze znaleźć strategicznego inwestora. O jego pozyskanie zabiega przewodniczący zakładowej Solidarności Dariusz Dudek.

Zainteresowane inwestowaniem w kopalnię są obecnie cztery podmioty, w tym trzy zagraniczne. Wspólnie z wybranym inwestorem strategicznym utworzona przez pracowników spółka zamierza starać się o zakup kopalni w Czechowicach-Dziedzicach, którą po raz trzeci wystawiła na sprzedaż Kompania Węglowa. W "Silesię" trzeba zainwestować minimum 200 mln złotych.

Krzysztof Tytko jest absolwentem Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie oraz podyplomowego studium Master of Business Administration MBA Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Ukończył też wiele kursów menedżerskich za granicą.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.