czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 9 października 2009
  • wyświetleń: 979

Otwarte Mistrzostwa Gminy w Tarokach

Tegoroczne Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Czechowice-Dziedzice w Tarokach odbędą się 10 października w godzinach od 10.00 do 18.00 w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Czechowicach–Dziedzicach przy ul. Zamkowej na Lipowcu.

Rozgrywane już po raz czwarty są zaliczane do cyklu rocznego Grand Prix. Taroczkorze zjadą się z Brzeszcz, Kóz, Hecznarowic, Bielska-Białej, Ligoty, Zabrzega, Bestwiny, Chybia, Ustronia, Skoczowa, Brna, Orlovej, Petrwaldu, czeskiego Cieszyna, Wrocławia oraz z Czechowic – Dziedzic.

Początki gry w Taroka zaczęły się we Włoszech między rokiem 1430 a 1440 klasycznymi włoskimi kartami do gry w kilku kolorach. W starych wiedeńskich książkach o Tarokach figuruje jako jej „wynalazca” książę Francesco Fibluo. Największą popularnością gra w Taroki cieszyła się za panowania cesarza Franciszka Józefa w połowie XIX wieku. W.A. Mozart, Johan Strauss, Zygmunt Freud - trzej geniusze, to byli swego czasu trzej tarokowi gracze, nawet namiętni. Freud w sobotnie wieczory, po 11 godzinach pracy analitycznej mawiał: „Jestem nie do użycia i dobrze działa na moje odprężenie gra w Taroka”.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.