czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 10 października 2009
  • wyświetleń: 3827

Do autobusów przednimi drzwiami

Od 17 października PKM Czechowice-Dziedzice wzorem miast sąsiednich, wprowadza zasadę wsiadania pasażerów do autobusów wyłącznie pierwszymi drzwiami usytuowanymi obok kabiny kierowcy.

Do autobusów przednimi drzwiami


Wsiadając do autobusu pierwszymi drzwiami należy bez wezwania okazać kierowcy ważny bilet lub dokument uprawniający do przejazdu. Odpowiedni bilet należy bezzwłocznie skasować w kasowniku. W przypadku nie posiadania ważnego biletu należy go obowiązkowo zakupić u kierowcy i bezzwłocznie skasować w kasowniku.

Z obowiązku wsiadania pierwszymi drzwiami zwolnieni będą wyłącznie pasażerowie o ograniczonej sprawności ruchowej, osoby niepełnosprawne, w podeszłym wieku, matki z dziećmi w wózkach, pasażerowie podróżujący z bagażem o ponadnormatywnych rozmiarach. Będą oni jednak także zobowiązani bez wezwania podejść do kabiny kierowcy celem okazania biletu lub dokumentu upoważniającego do przejazdu.

W sytuacji przemieszczania się bardzo dużej liczby pasażerów, celem zapobiegnięcia opóźnieniom, dopuszczalne jest otwarcie przez kierowcę drugich i trzecich drzwi do wsiadania.

Wysiadanie z autobusu odbywa się wyłącznie drugimi i trzecimi drzwiami po uprzednim zasygnalizowaniu kierowcy takiego zamiaru.

aka / czecho.pl

Źródło: PKM Czechowice-Dziedzice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.