czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2009
  • wyświetleń: 1210

Tarokowe zmagania na Lipowcu

W sobotę, 10 października 52 zawodników rywalizowało o tytuł mistrzowski w ... tarokach.

Ta karciana gra była najpopularniejszą rozrywką na Śląsku Cieszyńskim w okresie zaborów. Rozpowszechnili ją żołnierze wracający z armii austro-węgierskiej. Gdyby nie pasjonaci z Zabrzega, pewnie zapomniano by o tarokach. Tegoroczne IV Międzynarodowe Otwarte Mistrzostwa Gminy Czechowice – Dziedzice w Tarokach, zaliczane do cyklu rocznego Grand Prix, odbyły się w budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Zamkowej na Lipowcu. Patronat nad imprezą objął Burmistrz Marian Błachut. Zapraszamy do obejrzenia Naszej Galerii.

Do najlepszych zawodników mistrzostw należeli kolejno: Jan Dubina z czeskiego miasta Prerov, Tomasz Tora z Hecznarowic oraz Władysław Pękala z Kóz. Sędzią głównym zawodów był Józef Londzin.

Turniej cieszący się coraz większą popularnością zorganizowali dwaj zagorzali taroczkorze – Zdzisław Adamek i Eugeniusz Danielczyk. Amatorzy gry w taroki zjechali z Kóz, Hecznarowic, Bielska-Białej, Ligoty, Zabrzega, Bestwinki, Brna, czeskiej Orlovej, Petrvaldu i Prerova oraz z Czechowic – Dziedzic. Najlepszym zawodnikom mistrzostw, Burmistrz Czechowic-Dziedzic rozdał puchary, dyplomy oraz nagrody.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.