czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 14 października 2009
  • wyświetleń: 7426

Tragedia na drodze krajowej nr 1

Kierowca zmarł, a pasażer w ciężkim stanie trafił do szpitala w wyniku wypadku, do którego doszło wczoraj około 15.20 na drodze krajowej nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach. Policjanci ustalają szczegółowe okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

Reklama

Do wypadku doszło w okolicy skrzyżowania z ulicą Cienistą na pasie ruchu w kierunku Katowic. 28-letni kierowca volkswagena passata na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków i zjechał na lewe pobocze. Utracił panowanie nad pojazdem, uderzył w barierę po lewej stronie jezdni, a następnie zjechał na prawe pobocze, gdzie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku doznanych obrażeń kierowca volkswagena poniósł śmierć na miejscu. 27-letni pasażer tego pojazdu w ciężkim stanie trafił na oddział intensywnej opieki medycznej.

Chwilę później, niemal w tym samym miejscu, podczas omijania miejsca wypadku dostawczy mercedes zderzył się ze scanią, a na pojazdy te najechała toyota. 34-letnia kobieta kierująca mercedesem doznała złamania kręgu szyjnego. Przewieziono ją do szpitala.

Apelujemy o ostrożną jazdę! Opady deszczu i śniegu powodują, że warunki drogowe są trudne. Wywołana tym śliskość nawierzchni sprawia, że łatwo utracić kontrolę nad pojazdem. Znacznie też wydłuża się droga hamowania pojazdów. Dlatego kierowców prosimy o dostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.