czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 20 października 2009
  • wyświetleń: 1379

Pierwsza pomoc w Urzędzie Miejskiem

W dniach 15 i 16 października w Urzędzie Miejskim w Czechowicach-Dziedzicach został przeprowadzony kurs udzielania pierwszej pomocy. Celem kursu było przeszkolenie pracowników administracji samorządowej, którzy w swej codziennej pracy spotykają się z osobami, które być może będą potrzebowały natychmiastowej pomocy.

Reklama

W czasie 16 godzinnego kursu zostało przeszkolonych 20 pracowników magistratu. Kursanci nabyli przede wszystkim wiedzę i praktyczne umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i życia. Uczyli się m.in. jak ocenić miejsce zdarzenia oraz stan pacjenta, zapoznali się z zasadami wykonywania resuscytacji krążeniowo-oddechowej, pośredniego masażu serca oraz tamowania krwotoków.

Kurs prowadzili wykwalifikowani instruktorzy i ratownicy z Grupy Ratownictwa PCK w Czechowicach-Dziedzicach - Michał Micorek oraz Henryk Stokłosa według programu szkolenia Europejskiej Rady Resuscytacji.

Najczęstszą przyczyną unikania akcji ratunkowej jest obawa przed ewentualnymi skutkami prawnymi udzielenia pierwszej pomocy oraz przekonanie, że podjęcie jej może jeszcze bardziej zaszkodzić. Często również bariera psychiczna uniemożliwia działanie. Tymczasem nawet niewielka wiedza o tym, jak pomóc poszkodowanemu może uratować człowieka.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.