czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 23 października 2009
  • wyświetleń: 2290

Fałszywy krewny wyłudził tysiące

Od dłuższego czasu policja ostrzega starsze osoby przed oszustami, którzy przez telefon udają wnuczków i pilnie potrzebują pieniędzy. Udaje im się, bo uderzają w najczulsze struny dziadków - w uczucia jakimi darzą swoich prawdziwych krewnych. Tak było w środę w Czechowicach-Dziedzicach.

Reklama

Nieznajomy mężczyzna skontaktował się telefonicznie z 87-letnim czechowiczaninem podając się za bratanka jego żony. Stwierdził, że ma kłopoty finansowe i pilnie potrzebuje 7 tys. zł. Kiedy starszy mężczyzna zgodził się na pożyczkę posiadanych 5 tys. zł., oszust poprosił o przelanie pieniędzy na podane przez niego konto. W ten sposób mężczyzna stracił całe swoje oszczędności.

Każdy, kto zetknie się z opisanym sposobem działania przestępców, powinien natychmiast skontaktować się z najbliższą jednostką Policji pod numer: 997 lub 112. Pamiętajmy, że szybkie powiadomienie Policji przyczyni się do zatrzymania oszustów i przerwania ich przestępczej działalności.

KMP Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.