czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 24 października 2009
  • wyświetleń: 1670

Otwarcie nowej sali sportowej w szkole

Wraz z rokiem szkolnym 2009/2010 uczniowie Gimnazjum Publicznego nr 3 im. Ignacego Łukasiewicza w Czechowicach-Dziedzicach rozpoczęli zajęcia sportowe w nowej sali gimnastycznej.

Uroczystość otwarcia obiektu odbyła się 16 października w obecności m.in. włodarzy miasta, dyrektorów placówek oświatowych, reprezentantów powiatu bielskiego, kuratorium, Związku Nauczycielstwa Polskiego oraz nauczycielskiej Solidarności, księży dekanatu czechowickiego, projektanta sali sportowej oraz głównego wykonawcy robót - firmy HB Unibud. Nie zabrakło również uczniów GP nr 3, jej pracowników i rodziców dzieci tejże szkoły.

- Oddana do użytku sala ma wypełniać dwie podstawowe funkcje - ma zapewnić realizację programowych zajęć z w-fu dla gimnazjum oraz pełnić funkcję centrum kultury i sportu. Wierzymy, że oddany do użytku, nowoczesny obiekt sportowy przyczyni się do dynamicznego rozwoju zarówno samej szkoły jak i całej gminy. Oprócz możliwości organizowania profesjonalnych imprez sportowych będzie miejscem do organizowania imprez kulturalno-rozrywkowych. Parametry obiektu umożliwiają bowiem jego wielostronne wykorzystanie - mówiła dyrektor gimnazjum Katarzyna Kieloch.

Symbolicznego aktu przecięcia wstęgi dokonali kolejno: dyrektor GP nr 3 Katarzyna Kieloch, Zastępcy Burmistrza Stanisław Czyż oraz Maciej Kołoczek, Przewodniczący Rady Miejskiej Marek Kwaśny oraz Burmistrz Marian Błachut.

Po akcie poświecenia sali przez księdza dziekana Andrzeja Raszkę oraz księdza proboszcza parafii Św. Katarzyny Andrzeja Zelka, głos zabrali zaproszeni goście.

Przemówienia gości wypełniały słowa o znaczeniu sportu w wychowaniu dzieci i młodzieży. Słyszeliśmy m.in., że sport daje możliwość rozwijania umiejętności, kształtowania tężyzny fizycznej, uczy pokonywania własnych słabości oraz współzawodnictwa w duchu zdrowej rywalizacji oraz jak trudna i odpowiedzialna jest praca nauczyciela.

O oprawę artystyczną uroczystości zadbała młodzież gimnazjum, która przygotowała program "Barwy świata. Barwy sportu".

Mając na uwadze fakt, iż szkoła jest miejscem, które gromadzi nie tylko uczniów i nauczycieli, ale także rodziców, którzy czują się odpowiedzialni za jej rozwój organizatorzy zaprosili uczestników imprezy na koncert Stachurskiego. Koncert szczególny, gdyż Jacek Łaszczok, jest zarówno artystą jak i rodzicem wychowanka GP nr 3.

Źródło: Urząd Miejski w Czechowicach-Dziedzicach / www.czechowice-dziedzice.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.