czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 19 grudnia 2009
  • wyświetleń: 1232

Infolinia dla osób bezdomnych

Z dniem 1 listopada br. w Wojewódzkim Centrum Zarządzania Kryzysowego została uruchomiona infolinia dla bezdomnych o numerze 0 800 100 022. Infolinia działa przez całą dobę w każdym dniu tygodnia i obejmuje swym zasięgiem teren województwa śląskiego.

Reklama

Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego opracował plakat zawierający numer telefonu infolinii, pod którym można uzyskać informację o możliwości pomocy w zakresie noclegu i wyżywienia dla osób bezdomnych. Plakaty zostały przekazane do wszystkich jednostek administracji samorządu terytorialnego województwa śląskiego oraz do Komend Wojewódzkich Policji i PSP, Wydziału Polityki Społecznej w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim, Caritas, PCK, Górnośląskiego Towarzystwa Charytatywnego, w celu rozpowszechnienia w miejscach dostępnych dla zainteresowanych osób, m.in. w: ośrodkach pomocy społecznej, punktach świadczenia pomocy jednostek pozarządowych, dworcach kolejowych i autobusowych, ośrodkach zdrowia, starostwach, urzędach miast i gmin oraz w innych dostępnych dla zainteresowanych osób miejscach.

Wykaz jednostek świadczących pomoc osobom bezdomnym z terenu całego województwa śląskiego znajduje się na stronie internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego: http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzbizk/infolinia_dla_bezdomnych.html target=_blank class=dodaj>infolinia dla bezdomnych oraz http://www.katowice.uw.gov.pl/wdzps/placowki.html target=_blank class=dodaj>placówki.

Śląski Urząd Wojewódzki

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.