czecho.pl - medium nr 1 w Czechowicach-Dziedzicach

Reklama

Wiadomości

  • 30 października 2009
  • wyświetleń: 1162

Jubileusz bestwińskiej szkoły

Zapełniła się w środę o godzinie 13 sala OSP w Bestwinie. Zaroiło się w niej od uczniów Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Bestwinie, nauczycieli – obecnych i byłych, pracujących w tej placówce, władz samorządowych, przedstawicieli kuratorium, dyrektorek placówek oświatowych z terenu gminy, przyjaciół i sponsorów szkoły oraz rodziców. Okazją ku temu były obchody 50 – lecia Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Bestwinie.

Reklama

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego mgr Agata Rak przywitała wszystkich gości przybyłych na Jubileusz. W swoim wystąpieniu zastanawiała się, czy 50 lat to dużo, czy mało? Z jednej strony to tylko pół wieku, ale kiedy pomyśli się o tym, że w tym okresie szkolne mury opuściło tysiące uczniów, że pracowało w niej przeszło 100 nauczycieli, kierowało nią 5 dyrektorów, że w tym okresie szkoła zmieniała swój wygląd to jest to całkiem spory szmat czasu. Należy więc obchodzić takie i nie tylko takie Jubileusze, bo jest to okazja do spędzenia razem czasu i powspominania, wszak nie wiadomo, czy przyjdzie nam się spotkać choćby nawet za rok.

Po krótkim wystąpieniu pani Dyrektor oddała głos uczniom i nauczycielom, którzy przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny wspomagany multimedialną prezentacją. Wszyscy mogli się przenieść, najpierw w lata pięćdziesiąte, potem w kolejne dekady i przypomnieć sobie, jak to kiedyś bywało nie tylko w szkole ale i w Polsce. Ech, w niejednym oku pojawiła się łezka wzruszenia, kiedy na ekranie prezentowane były stare fotografie...

Były kwiaty i podziękowania dla sponsorów i przyjaciół szkoły, były również listy gratulacyjne dla Jubilatki.

Na zakończenie serwowane były pyszności przygotowane specjalnie na tą uroczystość przez Koło Gospodyń Wiejskich.

gminabestwina.info/ target=_blank class=dodaj>gminabestwina.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu czecho.pl zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.